Featured
A lonely woman living in Tokyo decides to take an English class where she discovers her alter ego, Lucy.
Featured
Follows the story of teenager Billy Bloom who, despite attending an ultra conservative high school, makes the decision to run for homecoming queen
In 2002, an artistically inclined seventeen-year-old girl comes of age in Sacramento, California
An alien touring the galaxy breaks away from her group and meets two young inhabitants of the most dangerous place in the universe: the London suburb of Croydon
The story of Barry Seal, an American pilot who became a drug-runner for the CIA in the 1980s in a clandestine operation that would be exposed as the Iran-Contra Affair.
Lynn, a genius high school student who makes money by cheating tests, receives a new task that leads her to set foot on Sydney, Australia. In order to complete the millions-Baht task, Lynn and her classmates have to finish the international STIC(SAT) exam and deliver the answers back to her friends in Thailand before the exam takes place once again in her home country.
During the 1960s, a renegade Scottish psychiatrist courts controversy within his profession for his approach to the field, and for the unique community he creates for his patients to inhabit.
Në fillim të viteve 1950, Eddie Mannix është i zënë në punë duke u përpjekur të zgjidhë të gjitha problemet e aktorëve dhe kineastëve në Capitol Pictures. Detyrat e tij të fundit përfshijnë një regjisor të pakënaqur, një kauboj që këndon, një notar të bukur dhe një balerin të pashëm.
A chance encounter between a disgraced music-business executive and a young singer-songwriter, new to Manhattan, turns into a promising collaboration between the two talen
Jamie (Mila Kunis) është një rekrutues ekzekutiv me bazë në Nju Jork, i cili josh Dylan (Justin Timberlake), një drejtor arti nga Los Angeles, të marrë një punë në zyrën e revistës GQ në Nju Jork. Duke parë se ata kanë shumë të përbashkëta, të dy bëhen miq të shpejtë. Duke u ndjerë i lodhur nga një sërë romancash të prishura, D Ylan dhe Xhemi vendosin se janë gati të heqin dorë nga kërkimi i dashurisë së vërtetë dhe të fokusohen në argëtimin. Megjithatë, komplikimet shfaqen kur dy shokët më të mirë i shtojnë marrëdhënies së tyre seksin.
Miqtë më të mirë Rick (Owen Wilson) dhe Fred (Jason Sudeikis) janë të martuar për një kohë të gjatë dhe po tregojnë shenja shqetësimi. Për të rigjallëruar martesat e tyre, gratë e tyre (Jenna Fischer, Christina Applegate) u japin atyre një javë për të bërë çfarë të duan, pa pyetje. Në fillim, marrëveshja tingëllon si një ëndërr e realizuar, por ndërsa java po kalon, dy miqtë zbulojnë se pritshmëritë e tyre janë jashtë sinkronizimit të egër me realitetin.
Adoleshenti nervoz Denis Cooverman (Paul Rust) ka një dashuri të fshehtë me Beth Cooper (Hayden Panettiere), vajzën më të nxehtë në shkollën e mesme. Gjatë fjalimit të diplomimit, Denisi e lëshon macen nga çanta dhe deklaron dashurinë e tij për Bethin, e cila, në vend që të dënojë Denisin, shfaqet në shtëpinë e tij më vonë atë ditë dhe i premton se do t'i tregojë kohën e jetës së tij.
Kur një nënë birësuese në qytetin e Detroitit (Fionnula Flanagan) vritet në një pengesë të dështuar, katër nga fëmijët e saj të birësuar tashmë të rritur dyshojnë se nuk ishte vrasje e rastësishme. Muzikanti në rritje Jack (Garrett Hedlund), ish-Marine Angel (Tyrese Gibson), lojtari i nxehtë hokej Bobby (Mark Wahlberg) dhe vendosen …
Është e premte dhe Craig Jones (Ice Cube) sapo është pushuar nga puna për vjedhjen e kutive të kartonit. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, qiraja është e paguar, ai urren të dashurën e tij mbizotëruese, Joi (Paula Jai ​​Parker) dhe shoku i tij më i mirë, Smokey (Chris Tucker), i detyrohet para shitësit lokal të drogës -- dhe kjo është e gjitha para drekës.

Showing all 15 results