Një punonjëse rasti në një strukturë që ndihmon ushtarët të kthehen në jetën civile largohet për të filluar një jetë të re, duke jetuar me nënën e saj dhe duke punuar si kamariere në një qytet të vogël.
Featured
Members of the advocacy group ACT UP Paris demand action by the government and pharmaceutical companies to combat the AIDS epidemic in the early 1990s.
A 17-year-old girl suffers from a condition that prevents her from being out in the sunlight.
Set in 1950s London, Reynolds Woodcock is a renowned dressmaker whose fastidious life is disrupted by a young, strong-willed woman, Alma, who becomes his muse and lover.
Edhe pse një familje e klasës së mesme që jeton në Calais përballet me një sërë pengesash, ata i kushtojnë pak vëmendje kushteve të zymta në kampet e refugjatëve pak kilometra larg shtëpisë së tyre.
Featured
Upon his return from serving a eight-year sentence in prison, reformed gang leader, S. Lance Ingram, struggles to adapt to a changed Harlem. Unable to use the technological skills he acquired in jail, Lance is forced to accept a position delivering meals for a local food bank. It is here that he befriends Ms. Maddy, 75, a past beauty with a irreverent and hardened shell to whom he delivers dinners. Through her, Lance finds hope, relearning the joys of life and living despite the outwardly bedeviled society in which they find themselves
Featured
n innocent discovery of a well-preserved mummified Chinese Emperor from 200 B.C. unearths a two-thousand-year-old nightmare, a secret that should have remained buried
Në vitin 1863, fermeri i Mississipit, Newt Knight shërben si mjek për Ushtrinë e Konfederates. Kundër skllavërisë, Knight do të preferonte të ndihmonte të plagosurit sesa të luftonte Bashkimin. Pasi nipi i tij vdes në betejë, Njuti kthehet në shtëpi në Jones County për të mbrojtur familjen e tij, por së shpejti cilësohet si një dezertor i jashtëligjshëm.
Një mjek i ushtrisë lufton për t'ia dalë mbanë pasi kthehet nga shërbimi në Afganistan. Përvojat e saj të fundit e pengojnë atë të krijojë një marrëdhënie kuptimplote me djalin e saj të vogël.
Mia Hall (Chloë Grace Moretz), një violonçeliste e re e talentuar, mendoi se vendimi më i vështirë që do të duhej të merrte ndonjëherë do të ishte nëse do të ndiqte ëndrrat e saj muzikore në prestigjiozin Juilliard apo do të ndiqte zemrën e saj për të qenë me dashurinë e jetës së saj, Adam. Jamie Blackley), një këngëtar/kitarist rock.
Një nënë beqare në vitet 1970 rrit dy vajzat e saj dhe përfshihet në tregtinë e paligjshme të drogës për të bërë një jetë më të mirë.
Miqtë më të mirë Rick (Owen Wilson) dhe Fred (Jason Sudeikis) janë të martuar për një kohë të gjatë dhe po tregojnë shenja shqetësimi. Për të rigjallëruar martesat e tyre, gratë e tyre (Jenna Fischer, Christina Applegate) u japin atyre një javë për të bërë çfarë të duan, pa pyetje. Në fillim, marrëveshja tingëllon si një ëndërr e realizuar, por ndërsa java po kalon, dy miqtë zbulojnë se pritshmëritë e tyre janë jashtë sinkronizimit të egër me realitetin.
Tre njerëz nisen në një udhëtim shpirtëror pasi vdekja prek jetën e tyre në mënyra të ndryshme. George (Matt Damon) është një punëtor ndërtimi në San Francisko që mund të komunikojë me të vdekurit. Gazetarja franceze Marie LeLay (Cécile de France) ka një vizion të mbinatyrshëm pasi gati vdiq në Indi 2004 një cunami në oqean. Ndërkohë një nxënës londinez vuan humbjen e personit më të afërt.
I riu Ronnie u tregon shokëve të klasës se heroi i tij personal është një qen i quajtur Hachi. I brinjëzuar nga shokët e tij nxënës, Ronnie vazhdon të tregojë historinë e jashtëzakonshme të miqësisë së gjyshit të tij me qenin.
Robert Neville (Will Smith), një shkencëtar i shkëlqyer, është një i mbijetuar i një murtaje të krijuar nga njeriu që i shndërron njerëzit në mutant të etur për gjak. Ai endet i vetëm nëpër qytetin e Nju Jorkut, duke bërë thirrje për të mbijetuar të tjerë të mundshëm dhe punon për të gjetur një kurë për murtajën duke përdorur gjakun e tij imunitar.

Showing 1–16 of 21 results