I armatosur me pajisjet më të fundit të teknologjisë së lartë të spiunazhit, një derr gini i quajtur Darvin (Sam Rockwell) dhe ekipi i tij i brejtësve të trajnuar posaçërisht janë shpesh linja e fundit e mbrojtjes kundër kaosit dhe shkatërrimit. Por kur qeveria i mbyll ato dhe i dërgon në një dyqan kafshësh, Darvini dhe banda e tij do të duhet të luftojnë dhe një mënyrë për të shpërthyer dhe për të parandaluar një miliarder të çmendur (Bill Nighy) që të pushtojë botën.
Ish-skllav Bass Reeves bëhet zëvendësi i parë me ngjyrë Marshalli i Shteteve të Bashkuara në perëndim të lumit Misisipi në fund të viteve 1800 dhe gjuan jashtëligjin vdekjeprurës Frank Dozier.
Në vitin 1988, një oficer policie është i uritur për t'u bërë detektiv dhe fillon të gjurmojë një vrasës serial i cili rishfaqet çdo nëntë vjet. Por kur krimet e vrasësit kundërshtojnë çdo shpjegim shkencor, obsesioni i oficerit kërcënon të shkatërrojë gjithçka.
Kur vëllai i tij i rrëmbyer kthehet, në dukje një burrë tjetër pa kujtime për 19 ditët e fundit, Jin-seok ndjek të vërtetën pas rrëmbimit misterioz.
Toby është një baba i divorcuar që po përpiqet të bëjë një jetë më të mirë për djalin e tij. Vëllai i tij Tanner është një ish-i dënuar me një temperament të shkurtër dhe një gisht të lirë të këmbëzës. Së bashku, ata planifikojnë një seri grabitjesh kundër bankës që do të mbyllet në fermën e tyre familjare.
Në vitin 1863, fermeri i Mississipit, Newt Knight shërben si mjek për Ushtrinë e Konfederates. Kundër skllavërisë, Knight do të preferonte të ndihmonte të plagosurit sesa të luftonte Bashkimin. Pasi nipi i tij vdes në betejë, Njuti kthehet në shtëpi në Jones County për të mbrojtur familjen e tij, por së shpejti cilësohet si një dezertor i jashtëligjshëm.
Kur përpjekja e tyre për të grabitur kazinonë e një gangsteri (Robert De Niro) shkon keq, një burrë i dëshpëruar (Jeffrey Dean Morgan) dhe partneri i tij (Dave Bautista) rrëmbejnë një autobus të qytetit për t'i shpëtuar policisë dhe një bandit maniak (Morris Chestnut).
Një ekip ndërkombëtar reagimi duhet të mblidhet kur mashtruesi më i madh në botë vjedh superarmën më të vogël në botë, duke lënë në balancë fatin e planetit.
Në aventurat e vazhdueshme të ekipit GI Joe, Duka (Channing Tatum), i dyti në komandë Roadblock (Dwayne Johnson) dhe pjesa tjetër e Joes (DJ Cotrona, Lee Byung-hun) përballen me një kërcënim të dyfishtë. Jo vetëm që armiku i tyre i vdekshëm COBRA po ngre sërish kokën e saj të shëmtuar.
Tre njerëz nisen në një udhëtim shpirtëror pasi vdekja prek jetën e tyre në mënyra të ndryshme. George (Matt Damon) është një punëtor ndërtimi në San Francisko që mund të komunikojë me të vdekurit. Gazetarja franceze Marie LeLay (Cécile de France) ka një vizion të mbinatyrshëm pasi gati vdiq në Indi 2004 një cunami në oqean. Ndërkohë një nxënës londinez vuan humbjen e personit më të afërt.
Shefi i Urdhrit Roy Miller (Matt Damon) dhe ekipi i tij i inspektorëve janë në një mision në 2003 për të gjetur rezervat e raportuara të Irakut të armëve të shkatërrimit në masë. Duke udhëtuar nga një vend i rrezikshëm në tjetrin, Miller dhe ekipi i tij nuk arrijnë të gjejnë ndonjë agjent kimik ose armë të tjera.
Robert Neville (Will Smith), një shkencëtar i shkëlqyer, është një i mbijetuar i një murtaje të krijuar nga njeriu që i shndërron njerëzit në mutant të etur për gjak. Ai endet i vetëm nëpër qytetin e Nju Jorkut, duke bërë thirrje për të mbijetuar të tjerë të mundshëm dhe punon për të gjetur një kurë për murtajën duke përdorur gjakun e tij imunitar.
Kur një nënë birësuese në qytetin e Detroitit (Fionnula Flanagan) vritet në një pengesë të dështuar, katër nga fëmijët e saj të birësuar tashmë të rritur dyshojnë se nuk ishte vrasje e rastësishme. Muzikanti në rritje Jack (Garrett Hedlund), ish-Marine Angel (Tyrese Gibson), lojtari i nxehtë hokej Bobby (Mark Wahlberg) dhe vendosen …
I armatosur me teknologjinë më të fundit të ushtrisë dhe spiunazhit, ekipi i ushtarëve elitë të njohur si GI Joe udhëton nëpër botë kudo ku nevojiten shërbimet e tyre. Në detyrën e tyre të fundit, Gen. Hawk (Dennis Quaid), Duka (Channing Tatum) dhe pjesa tjetër e ekipit të GI Joe përballen me Destron (Christopher …

Showing all 14 results