Një punonjëse rasti në një strukturë që ndihmon ushtarët të kthehen në jetën civile largohet për të filluar një jetë të re, duke jetuar me nënën e saj dhe duke punuar si kamariere në një qytet të vogël.
Edhe pse një familje e klasës së mesme që jeton në Calais përballet me një sërë pengesash, ata i kushtojnë pak vëmendje kushteve të zymta në kampet e refugjatëve pak kilometra larg shtëpisë së tyre.
Frank është një kuzhinier në Las Vegas, i cili gjithmonë e ka përqendruar energjinë e tij në talentin e tij të kuzhinës, derisa takon Lola, një enigmë e re dhe e bukur. Së bashku, Frank dhe Lola ndërtojnë një marrëdhënie intensive që i shpëton ata nga dëshpërimi i tyre i ndërsjellë. Të çarat fillojnë të shfaqen pasi Lola e tradhton papritur Franin k, gjë që çon në mosbesimin në zhvillim të Frankut ndaj Lolës dhe një obsesion në rritje me një burrë imponues nga e kaluara e saj.
Në fillim të viteve 1950, Eddie Mannix është i zënë në punë duke u përpjekur të zgjidhë të gjitha problemet e aktorëve dhe kineastëve në Capitol Pictures. Detyrat e tij të fundit përfshijnë një regjisor të pakënaqur, një kauboj që këndon, një notar të bukur dhe një balerin të pashëm.
Një mjek i ushtrisë lufton për t'ia dalë mbanë pasi kthehet nga shërbimi në Afganistan. Përvojat e saj të fundit e pengojnë atë të krijojë një marrëdhënie kuptimplote me djalin e saj të vogël.
Mia Hall (Chloë Grace Moretz), një violonçeliste e re e talentuar, mendoi se vendimi më i vështirë që do të duhej të merrte ndonjëherë do të ishte nëse do të ndiqte ëndrrat e saj muzikore në prestigjiozin Juilliard apo do të ndiqte zemrën e saj për të qenë me dashurinë e jetës së saj, Adam. Jamie Blackley), një këngëtar/kitarist rock.
Një nënë beqare në vitet 1970 rrit dy vajzat e saj dhe përfshihet në tregtinë e paligjshme të drogës për të bërë një jetë më të mirë.
Jamie (Mila Kunis) është një rekrutues ekzekutiv me bazë në Nju Jork, i cili josh Dylan (Justin Timberlake), një drejtor arti nga Los Angeles, të marrë një punë në zyrën e revistës GQ në Nju Jork. Duke parë se ata kanë shumë të përbashkëta, të dy bëhen miq të shpejtë. Duke u ndjerë i lodhur nga një sërë romancash të prishura, D Ylan dhe Xhemi vendosin se janë gati të heqin dorë nga kërkimi i dashurisë së vërtetë dhe të fokusohen në argëtimin. Megjithatë, komplikimet shfaqen kur dy shokët më të mirë i shtojnë marrëdhënies së tyre seksin.
Miqtë më të mirë Rick (Owen Wilson) dhe Fred (Jason Sudeikis) janë të martuar për një kohë të gjatë dhe po tregojnë shenja shqetësimi. Për të rigjallëruar martesat e tyre, gratë e tyre (Jenna Fischer, Christina Applegate) u japin atyre një javë për të bërë çfarë të duan, pa pyetje. Në fillim, marrëveshja tingëllon si një ëndërr e realizuar, por ndërsa java po kalon, dy miqtë zbulojnë se pritshmëritë e tyre janë jashtë sinkronizimit të egër me realitetin.
I riu Ronnie u tregon shokëve të klasës se heroi i tij personal është një qen i quajtur Hachi. I brinjëzuar nga shokët e tij nxënës, Ronnie vazhdon të tregojë historinë e jashtëzakonshme të miqësisë së gjyshit të tij me qenin.
Adoleshenti nervoz Denis Cooverman (Paul Rust) ka një dashuri të fshehtë me Beth Cooper (Hayden Panettiere), vajzën më të nxehtë në shkollën e mesme. Gjatë fjalimit të diplomimit, Denisi e lëshon macen nga çanta dhe deklaron dashurinë e tij për Bethin, e cila, në vend që të dënojë Denisin, shfaqet në shtëpinë e tij më vonë atë ditë dhe i premton se do t'i tregojë kohën e jetës së tij.
Ylli profesionist i volejbollit në plazh, Kelly Reyes, përballet me sfida çdo ditë dhe i pushton të gjitha derisa takon një burrë të caktuar.
Është e premte dhe Craig Jones (Ice Cube) sapo është pushuar nga puna për vjedhjen e kutive të kartonit. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, qiraja është e paguar, ai urren të dashurën e tij mbizotëruese, Joi (Paula Jai ​​Parker) dhe shoku i tij më i mirë, Smokey (Chris Tucker), i detyrohet para shitësit lokal të drogës -- dhe kjo është e gjitha para drekës.
Kur terroristët rrëmbejnë një aeroplan nga Chennai, një komando NSG i është besuar operacionet e shpëtimit. Së shpejti, terroristët zbarkojnë avionin, i cili përfshin një ministër dhe një aktor të lartë, në Tirupati.
Iceman (gjermanisht: Der Mann aus dem Eis) është një film dramë aventuresk gjermano-italiano-austriak i vitit 2017, shkruar dhe drejtuar nga Felix Randau.

Showing all 16 results